Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Concordia Chiajna - FCSB 1-2. Puștii lui Dică au întors rezultatul

Concordia Chiajna - FCSB 1-2. Puștii lui Dică au întors rezultatul

06 Aug 2017   •   23:08
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

FCSB a învins-o pe Concordia Chiajna cu scorul de 2-1 (0-0), duminică seara, în deplasare, într-un meci din etapa a patra a Ligii I de fotbal.

Ilfovenii au deschis scorul, prin Marian Cristescu (50), dar vicecampioana a întors rezultatul în ultimul sfert de oră al partide. Daniel Benzar (75) a restabilit egalitatea, marcând primul său gol în Liga I, iar Denis Man (86) a adus victoria oaspeţilor, după o minge scăpată de portarul Bălgrădean la centrarea lui Momcilovic.

La ora de start a partidei au existat probleme cu instalaţia de nocturnă a stadionului din Chiajna, astfel că meciul a început cu o întârziere de circa cinci minute.

FCSB şi-a creat mai multe ocazii de gol, prin Gnohere (39, 55), Man (63), Alibec (90+2), Benzar (90+3).

Echipa antrenată de Nicolae Dică rămâne neînvinsă şi are zece puncte, la fel ca primele două clasate, FC Botoşani şi CFR Cluj.

Concordia rămâne cu un singur punct.

CS Concordia Chiajna - FCSB 1-2 (0-0), Stadion ''Concordia'' - Chiajna
Au marcat: Marian Cristescu (50), respectiv Daniel Benzar (75), Denis Man (86).
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucureşti); arbitri asistenţi: Ciprian Florin Danşa (Satu Mare), Gabriel Bârjac (Zalău); arbitru de rezervă: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi)
Observatori: Iosif Olah (Sfântu Gheorghe) - CCA, Cătălin Cursaru (Ploieşti) - LPF