Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Dinamo, învinsă categoric de către o echipă din Elveţia

Dinamo, învinsă categoric de către o echipă din Elveţia

16 Ian 2019   •   18:11

Dinamo Bucureşti a fost învinsă de echipa elveţiană FC Sion cu scorul de 3-0, miercuri, în al doilea meci amical din cadrul stagiului de pregătire în Turcia, disputat la Papillon Sports Center din Belek (Antalya), a anunţat site-ul clubului din Liga I de fotbal.
FC Sion, ocupanta locului 7 în prima divizie din Elveţia, a marcat prin Ayoub Abdellaoui (minutul 25), Yassin Fortune (30) şi Adryan Tavares (74)
Muţiu - Sorescu, I. Filip, R. Grigore, Aliji - Salomao, Ait-Atmane, Krans, Jaadi - D. Popa, Montini au evoluat din primul minut pentru echipa antrenată de Mircea Rednic, iar după pauza au mai jucat Fara - Zenke, Măgureanu, D. Ciobotariu, Ehmann, Gomelt, Mustoe, Creţu, Longher.
Următoarea partidă amicală a roş-albilor este programată duminică, 20 ianuarie, cu FK Liepaja (Letonia).
În primul amical din Antalya, Dinamo a fost învinsă cu 2-0 de formaţia croată Hajduk Split.