Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Echipa „antrenată” de Gigi Becali, UMILITĂ pe teren propriu de Voluntari

Echipa „antrenată” de Gigi Becali, UMILITĂ pe teren propriu de Voluntari

12 Aug 2019   •   06:39

FCSB a fost învinsă de FC Voluntari cu scorul de 3-1 (1-0), duminică, pe teren propriu, la Piteşti, într-un meci din etapa a cincea a Ligii I de fotbal.

Cătălin Ţîră a deschis scorul pentru ilfoveni după doar 35 de secunde, iar FCSB a egalat după pauză, prin Florinel Coman (49). Oaspeţii au trecut din nou în avantaj, după doar două minute, prin portughezul Ricardinho (51), iar autogolul lui Marian Botezatu (67) a închis tabela.

FCSB a ajuns la cinci meciuri consecutive fără victorie în toate competiţiile, trei eşecuri în campionat (0-2 cu FC Botoşani, 1-2 cu Astra Giurgiu şi 1-3 cu FC Voluntari), un eşec (2-3 cu Alaşkert FC) şi un egal (0-0 cu Mlada Boleslav) în preliminariile Europa League. Dintre acestea doar partida cu Astra a fost în deplasare.

FC Voluntari a reuşit prima victorie din acest sezon.

FC Voluntari a avut şi o bară, prin Ţîră (62).

FCSB a început meciul cu patru juniori debutanţi, Marian Botezatu, Ovidiu Perianu, Laurenţiu Ardeleanu, Sorin Şerban, la care s-a adăugat Andrei Marc, transferat vineri seara.

FCSB - FC Voluntari 1-3 (0-1), Stadion ''Nicolae Dobrin'' - Piteşti
Au marcat: Florinel Coman (49), respectiv Cătălin Ţîră (1), Ricardo Jose Veiga Varzim Miranda ''Ricardinho'' (51), Marian Botezatu (67, autogol).
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenţi: Stelian Slabu (Braşov), Ferencz Tunyogi (Zalău); arbitru de rezervă: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Cristian Nica (Ploieşti) - CCA, Paul Cazan (Bucureşti) - LPF