Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Fotbal: Rapid - Petrolul Ploieşti 1-0, în Liga a II-a

Fotbal: Rapid - Petrolul Ploieşti 1-0, în Liga a II-a

16 Oct 2019   •   18:22
Sursa foto: Ohmega1982/Getty Images/iStockphoto

FC Rapid a trecut în faţa propriului public de Petrolul Ploieşti cu scorul de 1-0, miercuri, în derby-ul etapei a 12-a a Ligii a II-a de fotbal.

Victoria echipei antrenate de Daniel Pancu a fost adusă de golul lui Bogdan Manole, din minutul 80, venit după un corner. Petrolul a jucat ceva mai bine decât adversara sa în prima repriză, însă a avut o prestaţie ştearsă în actul secund.

Rapid are acum 20 de puncte şi este pe poziţia a treia a clasamentului, la 6 puncte de liderul CS Mioveni şi la 5 puncte de ocupanta poziţiei secunde, Turris-Oltul Turnu Măgurele. Petrolul, cu 18 puncte, se află pe locul 9.