Jurnalul.ro Sport Fotbal intern GAZ METAN - DINAMO 1-3. Diferența dintre Liga a doua din Spania și prima Ligă din România

de Şerban Mihăilă    |    21 Sep 2020   •   23:07

Cu o echipă formată în mare parte din jucătorii care au activat în a doua Ligă spaniolă, „nuevo” Dinamo a surclasat o echipă bună a Mediașului, care debutase cu două victorii în primele meciuri din actualul sezon.

După o primă repriză în care au avut un joc solid, dar nu au reușit să înscrie, „câinii” au marcat de trei ori după pauză, prin Gonzalez, Sorescu și Camara. Este prima victorie a lui Cosmin Contra, în calitate de antrenor al echipei din Ștefan cel Mare, de la revenirea sa pe banca „câinilor”. Deși au jucat în această componență doar pentru a doua oară, fotbaliștii aduși din Spania de noii investitori ai lui Dinamo au dat impresia că joacă împreună de o viață și au o calitate în plus față de media campionatului nostru.