Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Nervi și jandarmi: Rapid se împiedică în lupta pentru promovare

Nervi și jandarmi: Rapid se împiedică în lupta pentru promovare

25 Feb 2020   •   21:35

Rapid a ratat șansa de a urca pe locul secund în Liga 2. În inferioritate, timp de o repriză, giuleștenii au terminat la egalitate cu Turris, scor 0-0.

Căpitanul Rapidului, Ionuț Voicu, fusese eliminat înainte de pauză. Fundașul de 35 de ani și-a pierdut cumpătul și a avut o intrare dură, cu talpa înainte, asupra lui Florian Haită, „decarul” teleormănenilor.

Faultul a declanșat haosul în tribunele stadionului din Voluntari, umplute până la refuz de fanii Rapidului. Jucătorii celor două echipe au fost implicați într-un clinci, iar suporterii giuleștenilor i-au atacat cu diverse obiecte pe fotbaliștii lui Turris, fiind nevoie de intervenția jandarmilor.