Jurnalul.ro Sport Fotbal international Fotbal: Bayern Munchen, doar o remiză cu Freiburg, în Bundesliga

Fotbal: Bayern Munchen, doar o remiză cu Freiburg, în Bundesliga

30 Mar 2019   •   20:25

Bayern Munchen nu a reuşit decât un rezultat de egalitate, 1-1 (1-1), sâmbătă seara, în deplasare cu Freiburg, în etapa a 27-a din Bundesliga.

Gazdele au deschis scorul în minutul 3, prin Lucas Holer, Robert Lewandowski egalând în minutul 22.

În schimb, Borussia Dortmund s-a impus cu 2-0 (0-0) acasă cu Wolfsburg şi a preluat şefia clasamentului. Golurile grupării din Dortmund au venit însă în minutele de prelungire ale partidei, autor Paco Alcacer (90+1 şi 90+4).

Mainz, cu Alexandru Maxim intrat din postura de rezervă, a cedat în deplasare cu 3-1 în faţa lui Werder Bremen, în timp ce Borussia Moenchengladbach a ratat şansa de a ajunge pe podium după ce a pierdut în faţa lui Fortuna, la Dusseldorf, cu 3-1.