Jurnalul.ro Sport Fotbal international Haaland și Odegaard au umilit naționala României

Haaland și Odegaard au umilit naționala României

11 Oct 2020   •   21:27

Echipa națională de fotbal a României a fost învinsă, duminică, scor 4-0, de echipa Norvegiei, într-un meci contând pentru Liga Națiunilor.

Meciul dintre România și Norvegia a avut loc pe stadionul Ullevaal din Oslo, iar România a suferit o înfrângere usturătoare, cu 4-0.

Înfrângerea vine după ce, cu doar câteva zile înainte, România a pierdut și cu Islanda, cu scorul de 2-0.

Nordicii au înscris în minutul 13, prin E. Haaland, iar scorul la pauză a fost 2-0, după reușita din minutul 30 a lui A. Sorloth.

Haaland a reușit hat-trick-ul, în repriza a doua înscriind de încă două ori.

România este acum pe locul 2 în grupă.

Echipa națională joacă miercuri, la Ploiești, cu reprezentativa Austriei. În meciul tur, România s-a impus cu scorul de 3-2.

Sursa: Mediafax