Jurnalul.ro Sport Fotbal international Harry Kane este în pericol să rateze restul sezonului

Harry Kane este în pericol să rateze restul sezonului

10 Apr 2019   •   11:24

Atacantul Harry Kane, accidentat la glezna stângă în meciul cu Manchester City (1-0) din sferturile Ligii Campionilor, este în pericol să rateze restul sezonului, a anunţat antrenorul echipei Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino, după partida de marţi.
Kane s-a accidentat după un duel cu Fabian Delph în minutul 55 şi a părăsit terenul şchiopătând, susţinut de doi membri din staff-ul lui Spurs. El a fost înlocuit de brazilianul Lucas Moura.
''El a suferit o entorsă la gleznă, o acţiune care poate a atins şi ligamentele. Nu arăta bine, este dureros, dar va trebui să aşteptăm câteva zile'', a declarat tehnicianul argentinian după prima manşă a sferturilor Ligii Campionilor.
Atacantul englez, golgheterul CM 2018, s-a accidentat tot la glezna stângă în ianuarie, iar durata indisponibilităţii lui atunci a fost de şase săptămâni. Kane a revenit la începutul lunii martie, când a jucat în optimile Ligii Campionilor.