Jurnalul.ro Sport Fotbal international Nord-irlandezii strică debutul lui Rădoi pe banca României

Nord-irlandezii strică debutul lui Rădoi pe banca României

04 Sep 2020   •   23:45

Cu o formulă extrem de ofensivă, selecționata de fotbal a României a debutat cu stângul în Liga Națiunilor, făcând doar un rezultat egal, pe teren propriu, în fața Irlandei de Nord, 1-1. Deși au avut un om în plus mai bine de o repriză, românii nu au reușit nici măcar să conserve scorul deschis în minutul 25 de către George Pușcaș. Irlanda de Nord a egalat în minutul 86, stricând debutul lui Mirel Rădoi pe banca selecționatei României. Naționala tricoloră nu a jucat rău, dar ratările lui Pușcaș, Alibec și Maxim, precum și degringolada din apărarea noastră la faza golului primit au fost de ajuns pentru a strica rezultatul unui meci pe care România l-a avut în mână.