Jurnalul.ro Sport Fotbal international PSG, pe cale să rateze titlul în Franța

PSG, pe cale să rateze titlul în Franța

10 Mai 2021   •   09:10

Partida dintre Rennes și PSG s-a încheiat cu scorul de 2-2 (0-1), duminică seara, în etapa a 36-a din Ligue 1. Cu două etape înainte de finalul sezonului în Franța, PSG este la 3 puncte distanță de Lille, care mai are de jucat cu St Etienne și Angers.

Paris Saint Germain este foarte aproape de a rata câștigarea titlului în Franța, după ce a remizat cu Rennes, în deplasare și s-a distanțat la 3 puncte de liderul clasamentului, Lille.

Neymar a deschis scorul în minutele suplimentare ale primei reprize, din lovitură de pedeapsă, după ce ambele echipe au avut câte un gol anulat pe motiv de offside.

Rennes a egalat în minutul 70, prin lovitura de cap a lui Guirassy, după o lovitură de la colțul terenului.

PSG a rămas în 10 oameni, după ce Kimpembe a primit cartonaș roșu direct pentru un fault.

PSG va întâlni în ultimele două etape pe Reims, pe teren propriu, și pe Brest, în deplasare.