Jurnalul.ro Sport Sporturi Bianca Andreescu a câștigat Indian Wells. Mesaj în limba română pentru fanii din țară

18 Mar 2019   •   07:23

Bianca Andreescu (18 ani, 60 WTA) a învins-o în finala turneului WTA Premier Mandatory de la Indian Wells pe Angelique Kerber (31 de ani, 8 WTA), 6-4, 3-6, 6-4, după un duel ce a durat 2 ore și 18 minute.

Bianca Andreescu, la finalul meciului, a încheiat discursul cu un mesaj în limba română pentru toţi susţinătorii ei din ţară:

"Mulţumesc că sunteţi cu mine şi vă iubesc".

Jucătoarea canadiană de origine română va primi un premiu de 1.354.010 dolari, 1.000 de puncte WTA şi va urca până pe locul 24 WTA, la începutul anului fiind clasată pe locul 178 WTA.