Jurnalul.ro Sport Sporturi Handbal: UCM Reşiţa, eliminată în sferturile Cupei Cupelor

Handbal: UCM Reşiţa, eliminată în sferturile Cupei Cupelor

02 Apr 2011   •   17:45
Sursa foto: /Intact Images

UCM Reşiţa a ratat calificarea în semifinalele Cupei Cupelor la handbal masculin, deşi a învins pe teren propriu cu scorul de 23-18, echipa macedoneană Vardar Skopje, în manşa retur a sferturilor de finală.

Reşiţenii au condus la pauză cu 11-5 şi s-au distanţat până la 9 goluri, 17-8 în minutul 38, însă au cedat treptat pe final. Macedonenii s-au apropiat până la 21-18 în minutul 58, iar forcingul de final al românilor nu a mai putut aduce decât două goluri în dreptul echipei noastre.

În tur, Vardar se impusese cu 28-22 la Skopje şi echipa macedoneană merge în careul de aşi al competiţiei cu scorul general de 46-45.