Jurnalul.ro Sport Sporturi SCM Râmnicu Vâlcea a învins CSM Bucureşti. Primul trofeu al sezonului pentru echipa din Zăvoi

06 Sep 2020   •   19:48

SCM Râmnicu Vâlcea a învins CSM Bucureşti cu scorul de 22 - 19 și a câștigat Cupa României și Supercupa României. Vâlcencele au condus cu 15-7 la pauză, însă CSM Bucureşti a reușit să relanseze partida şi s-a apropiat la două goluri în repriza secundă.

Florentin Pera, antrenorul celor de la SCM Râmnicu Vâlcea, a avut nevoie de îngrijiri medicale la finalul meciului. Lui Pera i s-a făcut rău pe bancă și a intervenit doctorul. Antrenorul a mai avut în trecut probleme medicale.