Jurnalul.ro Sport Sporturi UPDATE Mihaela Buzărnescu și Irina Bara s-au calificat în optimi la turneul WTA de la Cluj Napoca

03 Aug 2021   •   14:13
Sursa foto: Captura Video

Și tenismena Irina Bara (120 WTA) s-a califcat în turul al doilea la turneul de tenis WTA 250 Winners Open de la Cluj Napoca.

Ea a învins-o în primul tur pe sportiva germană Anna-Lena Friedsam (128 WTA).

Irina Bara s-a impus în două seturi, cu 6-2, 6-3, la capătul unui meci ce a durat o oră și 30 de minute și va întâlni în optimile de finală pe slovaca Kristina Kucova (118 WTA), favorita numărul 8 a turneului.

Mediafax

ȘTIRE INIȚIALĂ Jucătoarea română de tenis Mihaela Buzărnescu (170 WTA) s-a calificat marți în optimile de finală ale turneului de tenis Winners Open de la Cluj Napoca, învingând în primul tur pe sportiva bulgară Viktoriya Tomova (117 WTA), favorita numărul 7.

Mihaela Buzărnescu s-a impus în două seturi, cu 6-2, 6-3, după o oră și 20 de minute de joc.

În turul doi, Buzărnescu o va întâlni pe Lara Arruabarrena-Vecino (198 WTA), care a învins-o categoric, în primul tur, pe jucătoarea română Evelyne Christelle Atticia Tiron.