Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Albanezii sunt lideri în grupa Franţei şi a României!

Albanezii sunt lideri în grupa Franţei şi a României!

08 Sep 2010   •   00:00

Reprezentativa Albaniei a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), Luxemburg într-un meci contând pentru grupa D a preliminariilor Campionatului European din 2012, din care face parte şi România.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Salihi, în minutul 37. oaspeţii au evoluat în ultimele 32 de minute în inferioritate numerică după eliminarea fundaşului Mutsch.

Au evoluat nurmătoarele echipe:

Albania: 1. Beqaj - 4. Dallku, 5. Cana, 6. Curri, 7. Agolli - 10. K. Duro (2. Lila '90+1), 8. Bulku, 13. Skela, 18. Salihi - 20. Muzaka (21. Hyka '80), 22. Bogdani. Antrenor: Josip Kuze.

Luxemburg: 1. Joubert - 2. Kintziger, 17. Mutsch, 4. Hoffmann, 5. Schnell - 6. Peters, 9. Da Mota, 8. Bettmer (11. Collette '90+1), 3. Blaise, 7. Laterza (16. Martino '82) - 10. Payal. Antrenor: Luc Holtz.