Jurnalul.ro Sport Fotbal international FC Barcelona, învingătoare cu 3-1 pe terenul lui Villarreal

FC Barcelona, învingătoare cu 3-1 pe terenul lui Villarreal

28 Noi 2021   •   17:30

FC Barcelona s-a impus sâmbătă cu 3-1 pe terenul lui Villarreal, într-un meci disputat sâmbătă în etapa a 15-a a campionatului de fotbal al Spaniei.

Barcelona a reuşit prima victorie în deplasare în actuala ediţie din La Liga, după golurile lui Frenkie de Jong (minutul 48), Memphis Depay (88) şi Philippe Coutinho (90+4 - penalty). Samuel Chukwueze a înscris în minutul 76 pentru gazde.

Barcelona este pe locul 7, cu 23 de puncte, la 7 puncte de liderul Real Madrid, care primeşte duminică vizita Sevillei.

Villarreal, deţinătoarea Europa League, este pe locul 12, cu 16 puncte după 14 jocuri.