Jurnalul.ro Sport Fotbal international Arlauskis și tactica „Bursucului” aduc CFR Cluj la un punct de primăvara europeană

07 Noi 2019   •   22:07

Cu un Arlaukis în zi de grație, CFR Cluj a închis jocul în fața ofensivilor francezi de la Rennes, dând senzația că joacă la „ciupeală” timp de 90 de minute. Și, chiar a reușit. Pe final, clujenii au dat lovitura prin Mario Rondon, în minutul 87, și au înscris unicul gol al partidei atunci când nimeni nu se mai aștepta. CFR Cluj-Rennes 1-0, în etapa a 4-a  a grupei E din Europa League și un punct în următorul meci, pe Olimpico, îi  califică pe clujeni în primăvara europeană.

Meciurile următoare vor avea loc pe 28 noiembrie, Lazio - CFR Cluj şi Celtic - Rennes.